Deseto kolo OŽUJSKO MNL FFER 12 ponudilo nam je prva kola u ligama za Prvaka, odnosno Ostanak. Pravilo je da su prvo na rasporedu utakmice Lige za Ostanak, tako da smo i ovaj put krenuli tako. Prva utakmica na rasporedu bila je ona između Atenze Zoom Zoom i Pjesnika. Atenza se nikako nije nadala da će razigravanje po skupinama završiti u Ligi za Ostanak, te u ovih pet utakmica nemaju prava na pogrešku. Imperativ protiv Pjesnika je bila pobjeda i to se vidjelo od samog početka. Atenza je bila kudikamo konkretnija dok su se Pjesnici orjentirali na kontranapade, nadajući se da će tu “ušićariti” nešto. No obrana Atenze ovo kolo je bila na razini zadatke, te je Ivan Kovač solo prodorom i jedinim pogotkom u 17. minuti riješio utakmicu. Njegov udarac špicom iznenadio je Roića i donio svojoj ekipi 3 boda.

U drugoj utakmici obje momčadi su nastupile bez svojih standardnih golmana, ali za razliku od Galerije, “novi” golman Grupe TNT Vuletić se istakao s par dobrih obrana te je na kraju to i presudilo u njihovu korist. Tomislav Vuletić uspio je postići i gol dok je Galerija pokušavala izjednačiti s golmanom igračem. Galerijin golman-igrač nije ni tako loše izgledao, čak je i Soldo postigao pogodak nakon lijepe akcije, no u kasnijim napadima i sreća je malo okrenula leđa Galeriji te su na kraju upisali uvjerljiv poraz.

Joker je protiv Yuga 45 upisao važnu pobjedu kojom su ostali na vrhu Lige za Ostanak. Utakmica je počela pogotkom Yuga već u 4. minuti, strijelac je bio Novaković. Do poluvremena Yugo je jako dobro “stajao” na terenu, te je njegova obrana odolijevala napadima Jokera cijelo poluvrijeme. Iznimak je bio izjednačujući pogodak Živka u 11. minuti.  No, nastavak je ponudio drugu priču. Vedran Polančec bio je glavni redatelj preokreta i sa četiri  asistencije, isforsiranim golom i svojim jednim pogotkom u potpunosti preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe. Valja napomenuti i dobru suradnju sa Šimunovićem koji je postigao tri pogotka.

Derbi Lige za Ostanak između GNK Cvjetnog i SPAN-a počeo je lošom intervencijom Bobe Simića koji si je praktički sam zabio gol nakon Škorićevog udarca sa strance. Nakon takvog uvoda, utakmica nije mogla otići ni u jednom drugom smjeru od onoga u koji je otišla. Ivan Žnidarec doživio je minutu koja je suprotna od “žute”. U jednoj minuti sa svoja dva pogotka “odvlači” utakmicu na stranu Cvjetnog. Do kraja poluvremena demoralizirani SPAN prima još jedan gol. U nastavku susreta, SPAN je pokušao i s golmanom-igračem, ali cijelo poluvrijeme im nije bilo dovoljno što zbog loše organiziranih napada, što zbog jako raspoloženog Štehera na vratima. Na kraju je Vedran Škorić postavio konačnih 5:0.

U Ligi za Prvaka jako bitne bodove uknjižio je oslabljeni Equidem. “Bili” su se od početka utakmice orijentirali na kontranapade i to mu je dobro išlo pošto su na vratima imali posebno raspoloženog Igora Gradinščaka. Poveli su preko Denisa Rašića koji je ostao sam ispred povratnika na golu Pule, Petra Dučića i rutinirano poentirao. Krajnji rezultat je postavio Prkut volejem iz kornera na dodavanje Čagalja. Dobra obrana i maestralni Gradinščak sačuvali su mrežu netaknutom iako je Pula s golmanom igračem izigrala par dobrih akcija.

FKIT Tigrovi i Hennessy su ponudili pravu “liga-za-prvaka”-šku utakmicu. Izjednačena, žustra, koja je mogla otići u oba pravca. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, dok Rimac u 21′ nije “otključao” vrata Hennessy-a zatvorivši “drugu stativu” nakon Miloševićevog udarca u 21. minuti. To kao da je trgnulo Hennesy, te je vrlo brzo najbolji pojedinac susreta  Marko Radoš uspio poravnati rezultat. I već kada se činilo da će doći do pravedne podjele bodova, sreća se osmjehnula Hennessy-ju. Bolje rečeno, Roko Romić se našao na pravom mjestu nakon “flipera” u šestercu FKIT-a i pogodio praznu mrežu. Nakon tog šoka u 30′ FKIT pokušava s golmanom igračem, ali gubi loptu te Tomislav Vukovski pogađa prazna vrata za 3:1.

Posljednja utakmica kola ponudila nam je sudar lidera Lige za Prvaka, Futsal OptimIT-a i Estare Culta. Estare se “pojavio” bez svog prvog i jedinog golmana, Šuškovića, a u takvom izdanju nisu imali šanse. Osovina Andrić – Čirjak bila je nerješiva enigma za obranu Estarea. Najprije je u završnici prvog poluvrmena Marko Andrić lijepo prošao po liniji, A Tino Čirjak postigao pogodak, da bi početkom drugog poluvremena, točnije u 18. minuti ponovno Andrić dodao a Čirjak je ponovno bio na pravom mjestu. U 21. minuti, Tomislav Lepoglavec riješio je pitanje pobjednika. “Krade” jednu loptu i mirno zaobilazi istrčalog golmana. U smiraju susreta istakao se i golman OptimIT-a Juranović i stavio šlag na tortu odlično odrađenog posla OptimIT-a koji se s ovom pobjedom jako približio osvajanju jednog od dvaju mjesta koji vode direktno u finale.