Sedmo kolo Skupine B OŽUJSKO MNL FFER XIV “vidjelo” je samo tri utakmice, pošto su FKIT Tigrovi i Hennessy odigrali susret sedmog kola proteklog vikenda. U prvom susretu Estare Culto se nadalo produžiti krizu rezultata u koju je Pula zapala te tako izboriti plasman u Ligi za prvaka, ali momčad Pule je imala druge planove. “Crni” su se dobro držali cijelo prvo poluvrijeme, ali su doživjeli potop u nastavku. Već na samom početku drugog poluvremena Pula je povela iz uigrane akcije kada je Barišić zatvorio drugu stativu. Nakon tri kola “suše” najbolji igrač prošle sezone, Josip Grubeša upisao se u strijelce. U samo dvije minute odveo je utakmicu u rezultatski mirne vode. Nakon trećeg primljenog pogotka Estare je pokušalo s vratarem u polju, ali bezuspješno pošto su do kraja susreta primili još jedan pogodak za konačnih 4:0.

Niti u posljednjem susretu po skupinama Rekreativci nisu uspjeli doći do bodova te su uvjerljivo poraženi od REC Globala iako je počelo obećavajuće za njih. Poveli su u sedmoj minuti zgoditkom Ravnjaka, ali to je bilo sve što smo vidjeli od njih. U nastavku susreta su ipak dečki iz REC Globala naštimali nišanske sprave te čak 8 zgoditaka ispratili Rekreativce.

Matija Rajh (REC Global)

U posljednjem susretu dana ARS Futura je došla do vrijednih bodova u Ligi za prvaka protiv direktnog konkurenta OptimIT-a. Čvrstom i smirenom obranom te uigranim akcijama ARS Futura je kažnjavala sve greške OptimIT-a i već je u prvom poluvremenu na semaforu bilo visokih 3:0. Dva puta je sigurni realizator bio Mešić dok se jednom u strijelce upisao Mate Čagalj. U nastavku susreta nervozni OptimIT je pokušao sa vratarem u polju, ali ni to im se nije isplatilo već dapače, Čagalj ih je kaznio sa dodatna dva zgoditka u njihovon mreži.

Mate Čagalj (ARS Futura)

Tako je okončan prvi dio natjecanja u Skupini B. Možemo reći očekivano, jer su na prva četiri mjesta sjele momčadi od kojih se to i očekivalo. Estare Culto, REC Global, Hennessy i Rekreativci će pokušati kroz Ligu za Ostanak doći do doigravanje.