Mogu samo reći da tko danas u Martinovci bio nije, lud čovjek. Rijetko viđena izjednačenost i hvalevrijedna igra svake ekipe potvrdile su dosadašnju i najavile buduću neizvjesnost ovosezonskog izdanja MNL FFER. Isplatilo se preskočiti ručak i bilo kakvo planirano što obiteljsko što neobiteljsko druženje kako bi se ispratilo futsalom bogato subotnje popodne koje nam je iznijedrilo daljnje sudionike playoffa, točnije četvrtfinala. Možda po prvi put otkad je lige prolaz su izborile boljeplasirane momčadi regularnog dijela, a neriješen rezultat u prve tri i za ishod neznačajan gol za pobjedu u umirućim trenucima četvrte utakmice nikoga nisu ostavile ravnodušnim. Natjecanje nažalost neće nastaviti QuailaVERNBrainless developers Estare Culto, a od ostalih momčadi u četvrtfinalu ne očekujem ništa manje od danas prikazanog, pogotovo uz činjenicu da više nitko nema prednost, te se u slučaju neodlučenog rezultata pobjednik odlučuje pucanjem elvera, odnosno njihovog futsal ekvivalenta, šesteraca.

GRUPA TNT – RUNJINA DICA

Po svemu danas viđenom možda i najuvjerljiviji sudionik četvrtzavršnice, Grupa TNT obračunat će se s ekipom čiji prolaz je  možda i najveće iznenađenje s obzirom na to da su odigrali 40 minuta bez zamjene na klupi, Runjine dice. Brainless developersi su s terena otišli kao vidno najtužnija i emotivno najdotučenija momčad, što zbog činjenice da su u premijernoj sezoni bili nadohvat plasmana među najboljih šest ekipa, što zbog činjenice da su dvaput stizali negativan rezultat i 10 sekundi prije kraja imali priliku kod koje su ih milimetri dijelili od pobjede i prolaza. Junak je na kraju među Dicom bio Judica, jedan i neponovljivi Dino Šteher, koji je reakcijama i paradama izluđivao nabrijane protivnike. Treba im definitivno dati ruku jer su u zadnjih 10 minuta utakmice izdržali lavovski tempo kojeg im je nametnuo protivnik i na kraju prošli uz malo sportske sreće, ali ponajviše zbog manjka iskustva suprostavljene ekipe. Ostanu li Developersi na okupu, i dođe li liga u ponudu kladionica, u idućih par sezona slobodno lupite pokoju kuću i okućnicu na okladu da će im se medalje naći oko vrata, a pehari u vitrinama. Za poboljšanje imovinskog stanja ćete mi se već nekako odužiti. Dicu će sutra na drugoj strani dvorane dočekati ništa manje nabrijani i uvijek neugodni dečki iz TNT-a. Današnjom predstavom, iako je završila neriješenim rezultatom i na kraju je također sve moglo otići na drugu stranu, mogu biti zadovoljni. Igrali su svoju igru i kontrolirali više manje cijelu utakmicu sve do uvijek nervozne kulminacije u drugoj polovici drugog dijela. Obrambeno su bili koncentrirani i na visokoj razini, a situaciju su si malo zakomplicirali autogolom u 22. minuti, ali su do kraja uspjeli izdržati, primivši gol iz udarca s 10 metara tek u posljednjoj, 40. minuti do kojeg je došlo na zanimljiv način. Naime, skrivili su dva faula u istom protivničkom napadu od kojih je kod prvog puštena prednost. Zasluženo nastavljaju natjecanje, a zabrinjavajuće im može biti jedino to što u sedam međusobnih ogleda s Runjinim izabranicima imaju samo dvije pobjede, dok su od preostalih pet dvoboja koji su otišli na drugu stranu, dva iz vremenski najbližih prethodnih susreta od kojih se jedan dogodio u 5. kolu regularnog dijela ove sezone. Dođu li sutra ove dvije momčadi na utakmicu u istom stanju kao danas, skoro sam u potpunosti siguran da se TNT-ovci mogu ubiti ne prođu li, no, danas je ipak za Dicu bio poseban dan jer su im dva igrača iz početne petorke, Ledinščak Pintar, imali prvoligašku utakmicu u dresu Alumnusa. Pretpostavljam da će se sutra pojaviti, a u tom slučaju bit će to jedna potpuno druga momčad koja će pružiti puno kvalitetniji otpor i igru od one koju su danas pokazali, te bih u tom slučaju, pogotovo zbog krila koja su dobili nakon današnjeg prolaska, prednost čak zeru pomaknuo na njihovu stranu. Što se same igre obje ekipe tiče, nema tu nekih tajni i već je sve sto puta rečeno, a jedino ćemu se možemo nadati je nastavak dobrog futsala koji nam je pružilo subotnje popodne. Živi bili pa vidjeli, sutrašnja večer bit će puno pametnija.

PULA – OPTIMIT

Kratki nedjeljni program kulminirat će još jednim rivalstvom koje je već duboko ukorijenjeno u anale lige. Za teško i na iglene uši izboreno četvrtfinale Puljani se mogu najviše zahvaliti svojem protivniku. Do posljednje minute utakmice imali su sve, vodstvo od 1-0, izglednu polukontru Grubeše i prolaz u slučaju neriješenog rezultata zalomi li se neki nenadani lapsus u obrani. Polukontra je propala, Qualia je zahvaljujući spretnosti golmana Igora Gradinščaka krenula u svoju polukontru na drugoj strani, te je dotični gospodin maestralno, u maniri vrhunskih špic igrača, poentirao na asistenciju glavom, te odveo dvoboj u za Pulu nervozne vode. Broj faulova na semaforu kod Pule u tom trenutku bio je 5, a nesmotrenim igranjem rukom jednog od Pulinih igrača nedugo zatim i 6, što je značilo da je Qualia dobila priliku za preuzimanje vodstva iz udarca s 10 metara. Zanimljiva je bila odluka kojom je igrač udarac izvodio na mjestu gdje je napravljen enac, nekih 8 metara s lijeve strane od gola Dragosavca. Udarac je otišao preko gola i dvoboj je završio rezultatom 2-2 kojim su Medenovi dečki u zelenom sretniji nego pametniji nastavili put prema obrani naslova. A iduća momčad na tom putu preporođeni je OptimIT. Od svih ekipa koje su danas osigurale nastavak natjecanja, jedini su to napravili pobjedom, i to uz preokret u posljednje dvije minute. Poveli su u desetoj minuti sjajnim paranjem male mrežice iz kosa koje je novopečenom, na draftu izabranom, golmanu EstareaHrvoju Rihtariću, priuštio popularni Kiha. Prednost nije dugo trajala jer je već u 12. minuti uzvratio Nader, koji se mogao prometnuti u heroja svoje momčadi drugim pogotkom u 29. minuti kojim je Estare prešao u vodstvo. OptimIT nikako nije nalazio put do gola protivnika, ali onda se u 38. minuti ukazao Mustač poravnavši rezultat. Dečki u crnom pokušali su do kraja još nešto napraviti s golmanom igračem, ali sve lađe im je na kraju svojim drugim pogotkom potopio igrač utakmice Kihalić, te ih tako prvi put nakon dvije sezone zaustavio na putu prema final fouru. Misle li Puljani sutra igrati kao danas, teško će se provući pored ovako nabrijanog OptimIT-a. Na današnjoj utakmici uspjeli su brojem igrača nadmašiti Estare, a to nije mali podvig. Čak 13 imena od dopuštenih 14 ušlo je u zapisnik, a dođu li u tolikom broju i s takvom žustrinom na sutrašnju utakmicu, protivniku se loše piše. Pula jest specijalist za utakmice doigravanja, ali sutra će itekako morati pišati krv misle li doći u priliku u polufinalu se osvetiti Cvjetnom za ovosezonski poraz i krađu drugog mjesta u LZP. S druge strane, iskustva u playoffu ne manjka ni OptimIT-u jer je većina njihovih igrača okusila neku vrstu medalje u povijesti natjecanja tako da je dobar futsal za zatvaranje ovog i najavu sljedećeg, odlučujućeg vikenda i više nego zajamčen.

Zanima vas tko će se pridružiti Adacti Cvjetnom na nedjelji svih nedjelja? Slijedite današnji primjer Brainless developersa i povedite sestre, majke, kćeri, djevojke, ljubavnice, prijateljice, žene i ne budite ludi nego dođite na tribine saznati iz prve ruke!