Nakon poduže stanke zbog nedostatka termina u dvorani Martinovka, te zbog božićnih i novogodišnjih praznika, četvorka se ponovno zakotrljala Martinovkom na osmom kolu sedamnaestog izdanja OŽUJSKO MNL FFER. Zanimljivosti nije nedostajalo a krenut ćemo s analizom 8. kola od početka, od utakmice između Pjesnika i Agencije.

U prvom suretu 8. kola Lige za ostanak Agencija je iskoristila vrijeme za tehničko taktičke pripreme te je već u 5. minuti povela protiv favoriziranih Pjesnika. Šaško je lijepo uposlio Filipovića koji preciznim udarcem pogađa malu mrežicu i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Nakon primljenog pogotka, Pjesnici su u potpunosti preuzeli inicijativu dok je Agencija svoju priliku čekala iz kontranapada. Pred kraj poluvremena Pjesnici hvataju na spavanju obranu Agencije te na brzinu izvode slobodni udarac iz kojeg Mužić postiže lagani pogodak za izjednačenje. U nastavak susreta Agencija opet dolazi do vodstva preko raspoloženog Filipovića koji lijepo prima dugu loptu te je posprema pored vratara Pjesnika. Mreže su mirovale do posljednje dvije minute kada sljedi prava drama jer Pjesnici prvo preko Damičevića izjednačavaju, a onda minutu prije kraja susreta i dolaze do vodstva preko Jurića. Kada se već činilo da će Pjesnici uknjižiti teško stečena tri boda Rajčić pogađa pet sekundi prije kraja za izjednačenje i dodatno komplicira Pjesnicima izglede za prolazak u playoff.

Već nakon prvog kola u Ligi za opstanak mStart je sveo svoje šanse za playoff na minimum. Uvik kontra je iskoristila pruženu priliku i u potpunosti demolirala mStart. Kulić je načeo mrežu mStarta već u 4. minuti i najavio lošu večer za mStart. Iako su vršili konstantni pritisak, igrači nisu uspjevali savladati Crnca. u drugom poluvremenu Radanović je povećao prednost već u 18′. Nedugo zatim mStart je krenuo sa vratarem u polju koji je rezultirao potpunom katastrofom jer se njihova mreža zatresla još tri puta, strijelci su redom bili Žigun, Kulić i Juričić.

U susretu “gostiju” na ligi, stariji i iskusniji VERN je uspio uknjižiti puni pljen ponajviše zahvaljujući raspoloženom Novaku te vratarima Macanu i Mateljaku. VERN je u vodstvo došao tek pred kraj poluvremena kada Novak izbija sam pred Maloševca i silovito zabija za vodstvo na poluvremenu. Dinamo nije nalazio rješenje za raspoložene vratare VERN-a sve dok nisu pokušali sa vratarem u polju te je Vurnek uspio skrenuti udarac Maloševca i izjednačiti. Nije dugo trajalo slavlje na klupi Dinama jer čim su krenuli s centra Novak je još jednom pokazao silinu svog udarca te vrlo brzo vratio osmjeh na lica VERN-ovaca. Do kraja susreta mreže su ostale mirovati što znači da je još jedna ekipa podbacila u odnosu na očekivanja koja su imali na početku sezone.

Drugi susret Lige za prvaka donio je sraz dviju podjednakih momčadi te se očekivala jedna tvrda i izjednačena utakmica. Shodno očekivanjima počelo je žustro te smo u prvom poluvremenu gledali jednu tvrdu i čvrstu utakmicu sa dosta kartona i prekršaja kako neka nesmotrena pogreška ne bi prelomila utakmicu. U takvoj utakmici, bolje se snašlo Cvjetno koje je početkom drugog poluvremena došlo do vodstva preko Hrška. Primljeni pogodak trgnuo je TNT. Žuvela se oslobodio svog čuvara na desnoj strani te pogodio za izjednačenje. Samo dvije minute kasnije spletom nes(p)retnih okolnosti Škorić postiže autogol i režira potpuni preokret TNT-a. Nakon primljenog gola Cvjetno je pokušavalo sa vratarem u polju, ali nisu imali rješenja za dobru obranu TNT-a.

Već sam pogled na sastav Runjine dice daje nam za pravo potvrditi meteorološku prognozu sa obiljem snijega u nadolazećim danima jer dica su se skupila te je čak i ozljeđeni Vujić bio na klupi kao podrška. Unatoč kompletnom roosteru i očiglednoj želji da savladaju višestruke pravake Adactu, “dica” nisu uspjela u tom naumu ponajviše zahvaljujući raspoloženom Lukiću koji je bio nerješiva zagonetka za Runjinu dicu. Adacta je povela vrlo brzo preko Rogulja već u 3. minuti susreta. Nakon primljenog zgoditka Runjina dica su imala inicijativu i izglednije prilike, ali jednostavno već ranije spomenuti Lukić je održavao minimalnu prednost na strani Adacte. 5 minuta prije kraja susreta iz indirektnog udarca Adacta povećava prednost preko Limića. U posljednjih pet minuta prilike su se redale pred vratima Adacte, ali mreža se ipak nije zatresla i Adacta je uknjižila vrijedna tri boda.

U trećem susretu Lige za prvaka OptimIT je na krilima raspoloženog Kovača uspješno preskočio prepreku zvanu Estare Culto. Počelo je vrlo dobro za OptimIT jer već u 4. minuti Kovač i Begovac lijepo izigravaju kompletnu obranu Estarea i na semaforu je 1:0. Nakon primljenog pogotka Estare je pojačao pritisak, ali iskusni OptimIT je to pred kraj poluvremena iskoristio nakon što Kihalić povlači kontru i poslužuje Kovača kojem nije problem zabiti za visokih 2:0. Na poluvremenu je Estare Culto posložio redove te expresno preko Marušića smanjio zaostatak. Već nakon dvije minute Rebrenišak vraća na +2 nakon što se oslobađa čuvara i pogađa. Kako je vrijeme odmicalo, Estare je krenuo sa vratarem u polju. Jedino što su uspjeli je postići još jedan zgoditak, ali tek nakon što je Kovač prije toga povećao na nedostižnih +3 i potvrdio pobjedu.

U posljednjem susretu dana Pula je uknjižila vrijedna tri boda protiv uvijek neugodnih developera bez mozga. Krenulo je prema očekivanjima nakon što je Grubeša zabio sa šest metara već u trećoj minuti susreta. Na 2:0 povisio je Kos u desetoj minuti. Ipak su žilavi developeri uspjeli smanjiti zaostatak prije kraja poluvremena i održati utakmicu u egalu. Strijelac je bio Carin u trinaestoj minuti. U drugom poluvremenu mreže su mirovale do posljednjih pet minuta kada Stančin silovitim udarcem povećava prednost na +2. Već minutu kasnije Petanjek koristi poklon gostiju i potvrđuje pobjednika. Do kraja susreta Bakran samo smanjuje zaostatak i postavlja konačnih 4:2.

U zaostalom susretu 8. kola, koji se igrao dan kasnije, Qualia je došla do vrlo vrijednih bodova protiv neugodnog Futsal Megatona. U tvrdoj i izjednačenoj utakmici ključni trenutak dogodio se u 12. minuti prvog poluvremena kada prisebni Andrić kratko odbijenu loptu pretvara u vrijedno vodstvo. U drugom poluvremenu Megaton je pojačao pritisak, ali nikako nisu uspjevali progurati loptu iza leđa sigurnog Gradinščaka. U posljednje tri minute Megaton se odlučio na igru s vratarem u polju, ali Gradinščak to kažnjava i potvrđuje pobjedu Qualie u posljednjoj minuti susreta.